Debata online „Mniejszości etniczne w Polsce”, 3.12.2020

Wraz z Urządem Marszałkowskim Województwa Opolskiego zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji online pt. „Mniejszości etniczne w Polsce”, która odbędzie się 3.12.2020 o godz.18:00 na profilu Facebookowym Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W dyskusji udział wezmą członkowie i członkini Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych:

Mariola Abkowicz

bibliotekarka, nauczycielka akademicka, działaczka społeczna. Pracownica dydaktyczna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Związana z Instytutem Orientalistyki, Zakładem Polityki i Językowej i Badań nad Mniejszościami. Prowadzi aktywną działalność na rzecz propagowania kultury i dziedzictwa karaimskiego. Przewodnicząca Zarządu Związku Karaimów Polskich, członkini zarządu Fundacji Karaimskie Dziedzictwo oraz przewodnicząca Rady Fundacji Kalejdoskop Kultur.

Roman Chojnacki

działacz społeczny, prezes Związku Romów Polskich. Z pochodzenia Rom, działacz na rzecz społeczności romskiej. Inicjator i realizator projektów mających na celu poprawę sytuacji mniejszości romskiej w Polsce, w tym przede wszystkim projektów propagujących edukację i aktywizację zawodową Romów oraz projektów antydyskryminacyjnych. Od 2006 roku redaktor naczelny dwumiesięcznika „Romano Atmo – Cygańska Dusza”, czasopisma poświęconego mniejszości romskiej.

Łukasz Grzędzicki

w 2003 rozpoczął pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, pełniąc m.in. funkcję dyrektora kancelarii sejmiku. Od 2000 pozostaje członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W latach 2008–2010 sprawował funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego ZKP ds. organizacyjno-prawnych. W latach 2010 – 2016 prezesa zrzeszenia, później objął funkcję wiceprezesa.

Moderacja: Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki

Wprowadzenie:

Marek Wittek | Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Lucjan Dzumla | Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Transmisja na żywo: https://www.facebook.com/haus.gliwice

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/735258090411348

Dodaj komentarz