Zielony i kolorowy – Przewodnik natury Górnego Śląska

W nowej bezpłatnej dwujęzycznej publikacji Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej czytelnicy_czki mogą dowiedzieć się więcej o różnorodnej przyrodzie i historii ochrony przyrody na Górnym Śląsku.

W broszurze zatytułowanej „Zielony i kolorowy – przewodnik natury Górnego Śląska” czytelnicy_czki znajdą ciekawe teksty, piękne zdjęcia, praktyczne mapy i informacje historyczne dotyczące łącznie 16 różnych krajobrazów przyrodniczych Górnego Śląska, w tym Las Segiecki, Łężczok, Góra Gipsowa koło Kietrza i wiele innych ciekawych miejsc, które są dobrymi przykładami różnorodnej przyrody tego regionu. W przewodniku często znajdują się też mało znane informacje o ochronie przyrody i zaangażowaniu mieszkańców Górnego Śląska w sprawy ojczyzny, co sprawiło, że tereny te zostały zachowane w oryginalnej formie.

Przewodnik jest bezpłatny. Jest on dostępny do pobrania na naszej stronie internetowej lub w formie drukowanej w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach (ul. Górnych Wałów 7, pokój 24) lub Opolu (ul. 1 maja 13/2). Istnieje  możliwość bezpłatnego dostarczenia broszury pocztą zarówno pojedynczych jak i większych ilości egzemplarzy.

Kontakt: Stefan Mehrens, tel. +77 407 9525, stefan.mehrens@haus.pl
haus@haus.pl

Partner:

ifa – Institut für Auslandsbeziehungen

Dodaj komentarz