Współczesne Niemcy – spotkanie ONLINE w ramach projektu LernRAUM.pl

LernRAUM.pl zaprasza na kolejne spotkanie ONLINE w ramach rozmów o języku, społeczeństwie i kulturze niemieckiej. Najbliższe z nich odbędzie się już 5 kwietnia (środa) o godz. 18.00,
a naszym gościem będzie prof. Arkadiusz Stempin – historyk, politolog i komentator polityczny.

Kondycja współczesnego niemieckiego społeczeństwa to temat, który w ostatnim czasie bardzo często pojawia się nie tylko w samych Niemczech, ale i w międzynarodowej przestrzeni politycznej. Naturalne jest, iż zwłaszcza w Polsce, toczą się dyskusje na temat zmian, jakie obserwujemy
u naszych zachodnich sąsiadów.

Momentem przełomowym dla wielu, miała być zmiana kanclerza. Ale czy naprawdę tak było? Co się zmieniło, a jakie problemy pozostały? Jakim kanclerzem była Angela Merkel, a jakim jest Olaf Scholz?

I wreszcie: jak oceniamy współczesne relacje polsko-niemieckie: nie tylko w sferze politycznej,
ale i społecznej. Jakie zmiany obserwujemy i czy są to zmiany na dobre?

Na te powyższe, ale i jeszcze kilka innych tematów będziemy rozmawiać z naszym gościem, którym będzie prof. Arkadiusz Stempin. Profesor Stempin jest historykiem, politologiem oraz komentatorem politycznym.  Od 2009 roku pełni funkcję kierownika katedry im. Konrada Adenauera w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera. Jest ekspertem w dziedzinie polityki wewnętrznej Niemiec, stosunków polsko-niemieckich oraz znawcą Kościoła katolickiego. Szczególne miejsce w obszarze zainteresowań oraz badań naukowych zajmuje Angela Merkel. Prof. Stempin jest autorem bestsellerowej biografii byłej kanclerz Niemiec, pt. „Cesarzowa Europy”. 

Moderatorem spotkania będzie niezastąpiony Lucjan Dzumla – Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Serdecznie zapraszamy na dyskusję online już 5 kwietnia o godz. 18:00. Spotkanie transmitowane będzie na profilu FB projektu LernRAUM.pl:

Rozmowa odbędzie się w języku polskim.