Wielokulturowy Śląsk – spotkanie literackie poświęcone publikacji „Zabierz mnie w podróż, kapitanie”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym z trzech spotkań literackich poświęconych wizerunkowi wielokulturowego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego, historii i tradycji tego regionu.

Spotkanie wokół publikacji „Zabierz mnie w podróż, kapitanie. Zdjęcia Hansa Kramarza z podróży na Górny Śląsk w 1956 roku” odbędzie się 9 listopada o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach (ul. Kościuszki 17).

Naszymi gośćmi, którzy bazując na publikacji książkowej, opowiedzą o trudnej powojennej rzeczywistości z punktu widzenia historii, polityki, jak i życia codziennego mieszkańców Śląska, będą dr Bogusław Tracz oraz dr hab. Adam Dziuba. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Gołasz.

„Zabierz mnie w podroż, kapitanie. Zdjęcia Hansa Kramarza z podróży na Górny Śląsk w 1956 roku” to unikatowy album fotograficzny, prezentujący niepublikowane nigdy dotąd fotografie. Zdjęcia autorstwa Hansa Kramarza ukazują autentyczny i nieocenzurowany wizerunek powojennego Śląska.

Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej – www.hausbook.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Publikacja została wydana we współpracy z Stiftung Haus Oberschlesien.

Zgłoszenia i kontakt:
Małgorzata Makowska, managerka projektów
E-mail: malgorzata.makowska@haus.pl
Telefon: 77 407 95 23

Klaudia Skapczyk, managerka projektów
E-mail: klaudia.skapczyk@haus.pl
Telefon: 77 407 95 27

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce