Trzecie szkolenie w ramach programu Akademia Młodych Liderów MN za nami!

Tym razem naszym miejscem docelowym stał się Wrocław!

Chociaż pogoda nas zbytnio nie rozpieszczała, uczestnicy zabrali ze sobą niewyczerpane pokłady kreatywności, energii i chęci do działania.

W piątek szkolenie rozpoczęło się od prezentacja przeprowadzonych przez uczestników diagnoz dotyczących działań lokalnych. Szerokie spektrum prezentacji zachęciło uczestników do podjęcia ciekawych rozmów na temat funkcjonowania lokalnych DFK, środowisk mniejszości niemieckiej a co najważniejsze pomysł przekuł się w działanie.

W sobotę mieliśmy okazję stanąć przed obiektywem Katarzyny Lubańskiej i wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. To było dla wielu z nas ciekawe doświadczenie. Po południu rozpoczęły się przygotowania do gry miejskiej pod okiem naszych trenerów oraz Damianem Wojciechem Dudała – badacza społecznego, pedagoga oraz menadżera projektów. Uczestnicy zostali podzieli na 4 grupy i ruszyli w wyznaczone dzielnice Wrocławia, aby tam porozmawiać z mieszkańcami na temat jakości ich życia w mieście Wrocław. Spotkania owocowały w intersujące rozmowy a także były momentem wyjścia z własnej strefy komfortu. Wieczorem spotkaliśmy się na podsumowaniu gry miejskiej oraz podzieliśmy się swoimi wrażeniami z przeprowadzonej analizy.

Jakie są cechy dobrego lidera i po czym poznać dobrego przywódcę zespołu? Jakie znaczenie mają wartości w budowaniu tożsamości Lidera oraz jaki jest ich wpływ na komunikację z innymi? Nad tym pytaniami pochyliliśmy się w niedziele podczas warsztatów prowadzonych przez Annę Rutkowską. Poprzez ćwiczenia pogłębiające wiedze o własnym systemie wartości mogliśmy poznać praktyczne rozwiązania do budowania portfolio wartości w działalności społecznej a przede wszystkim zajrzeć w głąb siebie i zobaczyć jakie wartości w nas drzemią.

To był kolejny intensywny ale bardzo praktyczny weekend. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szkolenia!