Spotkanie literackie wokół publikacji „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska”

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już tegoroczne spotkanie w ramach projektu „Wielokulturowy Śląsk – historia i tożsamość mniejszości niemieckiej”, który ma na celu zaprezentowanie wizerunku wielokulturowego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego, historii i tradycji tego regionu.

Spotkanie wokół publikacji „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” odbędzie się 23 listopada 2022 o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach (ul. Kościuszki 17).

Podczas spotkania dorośli będą mieli możliwość wysłuchania rozmowy z autorką MONIKĄ ROSENBAUM i ilustratorką książki DARYĄ HANCHAROVĄ, które opowiedzą o kulisach powstania publikacji. Rozmowę poprowadzi KATARZYNA KOWIŃSKA.  

Do udziału zapraszamy także dzieci. Równolegle, najmłodsi goście będą mogli wziąć udział w mini-zabawach opartych na publikacjach Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

„Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” to publikacja powstała z potrzeby zaprezentowania najmłodszemu pokoleniu historii, kultury oraz tradycji Górnego Śląska. Celem, który przyświecał nam podczas tworzenia Jezderkusie, była chęć przedstawienia różnorodności i wielokulturowości Śląska, które naszym zdaniem, wpływają na wyjątkowość i unikatowość tego regionu. Zarówno teksty, jak i szata graficzna dopasowaliśmy do wieku naszych najmłodszych czytelników, tak aby wspólne czytanie i odkrywanie tajemnic Śląska stało się dla wszystkich wielką przygodą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia i kontakt:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Małgorzata Makowska

E-mail: malgorzata.makowska@haus.pl

Telefon: 77 407 95 23

Projekt „Wielokulturowy Śląsk” – historia i tożsamość mniejszości niemieckiej” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce.

Wydanie publikacji zostało dofinansowane ze środków Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.