Rozmowy o Europie – „Zaangażowanie społeczne i polityczne młodych”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na spotkanie, które odbędzie się podczas XXVII Seminarium Śląskiego pt. „Młodzież w działaniu. Rola młodych we współczesnym świecie – wsparcie, zaangażowanie, rozwój”.

Spotkanie „Rozmowy o Europie – zaangażowanie społeczne i polityczne młodych”

24.10.2022, godzina 15:00

Zamek Odrowążów w Kamieniu Śląskim

ul. Parkowa 1a, Kamień Śląski

Podczas spotkania „Rozmowy o Europie” porozmawiamy wraz z zaproszonymi gośćmi o społecznym i politycznym zaangażowaniu młodzież i młodych dorosłych.

Naszymi gośćmi będą:

Tobiasz Gajda – prawnik, doktorant nauk prawnych Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Opolskiego. Najmłodszy w Polsce ekspert sieci #TeamEurope Komisji Europejskiej w obszarach: polityka młodzieżowa i nowe technologie. Opiekun Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego. Odpowiedzialny za współpracę lokalną oraz międzywojewódzką w zakresie kreowania polityki młodzieżowej Samorządu Województwa Opolskiego. Od lat współpracujący z młodzieżą zarówno w obszarze aktywizmu obywatelskiego, jak i naukowego.

Łukasz Giertler – członek zarządu Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, reprezentuje młodzież mniejszości niemieckiej z południa województwa śląskiego.

Christian Pawelczyk – student prawa, od 2016 roku działa politycznie w Związku Młodzieży (Junge Union), gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego okręgu. Zasiada również w studenckiej radzie Uniwersytetu w Jenie. Od 2019 roku jest zaangażowanym członkiem partii Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Członek MIT (Mittelstands und Wirtschaftsunion).

Moderacja: Tomasz Siniew – miłośnik radia, reportaży i kultury. Choć na Śląsk przyjechał niecałe 10 lat temu, cały czas próbuje zrozumieć i odkrywać ten region. Dzięki pracy w mediach i kulturze poznaje ludzi, ich ciekawe relacje i historie, które stanowią o bogactwie Śląska. Od 2021 roku kieruje Łubniańskim Ośrodkiem Kultury.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia.

Kontakt: Małgorzata Makowska, managerka projektów
tel. 77 407 95 15, e-mail: malgorzata.makowska@haus.pl

Organizatorzy:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Fundacja Konrada Adenauera w Polsce