Rok 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży – zaglądamy do “Muzeum online”

Pewnie wiecie, rok 2022 został ogłoszony Europejskim Rokiem Młodzieży. Bezspornie europejska młodzież odegra kluczową rolę w budowaniu lepszej przyszłości – bardziej ekologicznej, sprzyjającej włączeniu społecznemu oraz cyfrowej. W takim razie zaglądniemy przez ramię naszym edukatorom, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem szkolnym weszli w fazę praktyczną modułu edukacyjnego w ramach „Muzeum online” i zaopiekowali się tym razem młodszą młodzieżą.

21. września, odbyły się pierwsze warsztaty w dwóch klasach w Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach, prowadzone przez Kamila Iwanickiego i Karolinę Dyrdę. „Nie wiedziałam, że Gliwice były kiedyś częścią Niemiec, a granica była tak blisko. Najbardziej podobało nam się robienie własnych prac, wycinanie i łączenie różnych elementów” – mówi Berenika, uczennica kl. III. „Wycinaliśmy różne obrazki, ludzi i budynki, by stworzyć własny plakat. My z kolegą robiliśmy plakat polski” – wyjaśnia entuzjastycznie Piotrek, uczeń kl. V.

Scenariusze lekcyjne oparte na zdigitalizowanych wystawach DWPN zamieścimy niebawem na stronie muzeum, zachęcając w ten sposób innych do korzystania z naszych materiałów dydaktycznych.

Młodzieży oraz prowadzącym gratulujemy wspaniałych prac artystycznych!

Zapraszamy do dwujęzycznego muzeum: www.muzeum.haus.pl

Projekt jest finansowany przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny, Fundację Dom Górnośląski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego