Projekt LernRAUM.pl rusza w tym tygodniu po dłuższej przerwie z nowymi pomysłami i wydarzeniami, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Projekt prowadzony jest w tym roku przez Fundację Rozwoju Śląska w partnerstwie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Innowacyjny projekt mniejszości niemieckiej, łączący naukę języka niemieckiego z zainteresowaniami i pasjami uczestników. Piętnaście placówek w pięciu województwach stworzy ofertę, której celem będzie podniesienie kompetencji językowych uczestników. Oferujemy szeroki zakres kursów online i stacjonarnych, wykładów i warsztatów w języku niemieckim  lub dwujęzycznych, prowadzonych przez uznanych i doświadczonych prelegentów, nauczycieli, wykładowców z Polski, Niemiec oraz innych krajów niemieckojęzycznych. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Wszelkie informacje na temat poszczególnych inicjatyw w placówkach znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.Lernraum.pl oraz na naszym Facebooku lernraum.pl

Dodatkowe informacje

Oferta:

– warsztaty i wykłady online są bezpłatne. Dostępne dla wszystkich zainteresowanych z całej Polski oraz z zagranicy.

– wykłady stacjonarne odbywać się będą w poszczególnych placówkach

– warsztaty stacjonarne trwają 4 godz. i odbywać się będą również w poszczególnych placówkach lub w innym miejscu. Informacje znajdują się na plakatach

– długi kurs trwa 20 godz.

Ceny:

– warsztaty online i wykłady online są bezpłatne

– wykład stacjonarny – 10 zł

– warsztaty stacjonarne – 25 zł

– długi kurs – 200 zł

Nowości w projekcie:

– wykłady jak i warsztaty online organizowane przez poszczególne placówki będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych

– prócz oferty niemieckojęzycznej, niektóre wydarzenia odbywać się będą również dwujęzycznie, ponieważ często mamy do czynienia z trudnym słownictwem związanym z językiem specjalistycznym (tematy związane z historią, ekonomią, polityką i rzemiosłem).

Placówki edukacyjne:

– Wałbrzych

– Olsztyn

– Bydgoszcz

– Opole- Centrum

– Ligota Turawska

– Prószków

– Kędzierzyn Koźle

– Tworków

– Łubowice

– Jastrzębi Zdrój

– Rybnik

– Świętochłowice

– Bytom

– Gliwice