Miszung – poznanie przez sztukę

Rok szkolny ruszył pełną parą, my również szykujemy się na spotkania, warsztaty i inspiracje ze społecznością lokalną.

W ubiegły piątek (8.9) w Pracowni Działań artystycznych i Projektowych w Wilczym Gardle pod batutą Katarzyny Bierkowskiej i Tomasza Bierkowskiego odbył się wernisaż prac i działań artystycznych, projektowych i społecznych. Na wernisażu można było podziewać całą gamę prac, wyjątkowych, bo stworzonych przez dzieci, młodzież, seniorów i czynnych zawodowo pasjonatów i pasjonatki sztuki. A tych dzieł było ponad 600. Nasz projekt „Miszung – poznanie przez sztukę” również wybrzmiał i był cząstką piątkowego spotkania. 

Dla nas jest to ogromna radość, że dołączyliśmy do takiej społeczności. Niebawem damy znać o kolejnych warsztatach w ramach „Miszungu” – szczególnego projektu, bo to przedsięwzięcie na styku kultury, edukacji, historii lokalnej, sztuki i technologii cyfrowych.

Dziękujmy Kasi Bierkowskiej za zaproszenie do udziału w wernisażu i gratulujemy otwarcia nowego sezonu w pracowni. Cieszymy się na kontynuację naszej współpracy.

Szczegóły pojawią się niebawem na www.muzeum.haus.pl oraz profilu FB DWPN.

Projekt „Miszung – poznanie przez sztukę” jest finansowany ze środków Konsulatu Niemiec w Opolu oraz Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa).