Kultura bez granic: spotkanie z aktorką Anją Antonowicz

Zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku spotkanie online w ramach projektu LernRAUM.pl, tym razem poświęcone tematowi KULTURY. Zaproszenie do rozmowy przyjęła polsko-niemiecka, odnosząca od lat sukcesy w Berlinie, aktorka – Anja Antonowicz.

Do tej pory Artystka zagrała w kilkunastu serialach i kilku filmach produkcji niemieckiej. Pierwszy sukces i niemiecką nagrodę telewizyjną za najlepszą rolę drugoplanową, zawdzięcza opartemu na faktach kryminałowi Bella Block – „Die Frau des Teppichlegers”. Zagrała w wielu serialach, w tym w kultowej serii „Tatort” – ulubionym serialu niemieckiej publiczności. W 2018 roku dołączyła do obsady amerykańskiego serialu „Stacja Berlin”. Ostatnio Anję Antonowicz mogliśmy oglądać w znakomitym serialu produkcji Netflix „The Crown”, gdzie wciela się w postać Aleksandry Fiodorowny – carycy i żony Mikołaja II Romanowa.

Z Anją Antonowicz porozmawiamy o tym jaki wpływ na karierę miała znajomość języka niemieckiego, zapytamy o pracę na planach niemieckich filmów i seriali oraz na deskach teatru. Ponadto wśród tematów znajdą się m.in. kultura w Niemczech, jej obecna kondycja, jak również spostrzeżenia Aktorki dot. zmian na przestrzeni ostatnich lat.

Moderatorem spotkania będzie niezastąpiony Lucjan Dzumla – Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Spotkanie prowadzone będzie dwujęzycznie: po polsku i po niemiecku.

Zapraszamy już 13.12.2022 r. o godz. 18:30 na profil FB projektu LernRAUM.pl: https://www.facebook.com/lernraumpl