Dzień Języka Ojczystego, Tag der Muttersprache

To coroczne święto ustanowione zostało przez UNESCO w roku 1999. Jego celem jest nie tylko upamiętnienie wydarzeń z Bangladeszu, ale przypomina nam również o różnorodności językowej. Mówi o tym również, iż język staje się fundamentalnym elementem ochrony dziedzictwa kulturowego. Obchody tego dnia zwracają nam uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, ochronę jego różnorodności i po części również jego promocję.

Przesłaniem, które towarzyszy obchodom tego dnia to przede wszystkim zwiększenie świadomości znaczenie języka, kultury a także budowanie porozumienia i dbanie o dialog i wzajemnie zrozumienie.

Zapraszam serdecznie do udziału w kolejnej edycji organizowanego przez RZPWE PBW w Opolu Dnia Języka Ojczystego, który odbędzie się w wersji online na platformie MS Teams w dniu 22 lutego 2021 roku w godz. 9.00-14.30.
Szczegóły programu w załączniku.

Więcej na www.pedagogiczna.pl

Aby wziąć udział w spotkaniu proszę kliknąć w link  https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=o83xtZPOy0u2UHm80yYNb39lDMJ9yiJJv4hK-QJl5rJURVdMVFlKUzFQVkYzQlpHU1FaV1ZOVVcwUS4u

Dodaj komentarz