Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zachęca do wypożyczenia wystawy „175 lat kolei na Śląsku”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej serdecznie zaprasza do wypożyczenia wystawy „175 lat kolei na Śląsku”, którą przygotowało Muzeum Ziemi Górnośląskiej w Ratingen.  Ta polskojęzyczna ekspozycja przedstawia dzieje kolei na Śląsku. Zapraszamy miłośników kolejnictwa, jak również organizacje i instytucje kultury do wypożyczenia wystawy. Składa się ona z trzech części tematycznych, umieszczonych łącznie na 22 banerach.

Wystawa ta, w znakomity sposób opisuje historię dróg żelaznych na Śląsku, zarówno ich  początki jak i ewolucję. Przedstawione zostały przykłady węzłów kolejowych mających znaczenie zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Na planszach zostały umieszczone zagadnienia dotyczące zamian w budowie technicznej lokomotywy, wagonów kolejowych, a także ukazane zostało zaplecze techniczne, tak bardzo niezbędne do prawidłowego rozwoju sieci kolejowych. Na wystawie znajdą Państwo również najważniejsze szlaki kolejowe m.in.: Kolej Górnośląska, Kolej Wilhelma, Kolej Prawego Brzegu Odry czy Śląska Kolej Górska.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w podróż żelaznymi drogami Śląska.  

Zainteresowane wypożyczeniem wystawy osoby, organizacje oraz instytucje kultury zapraszamy do kontaktu: martyna.halek@haus.pl

Wypożyczenie wystawy jest bezpłatne.

Organizacja transportu pozostaje po stronie wypożyczającego.

Dodaj komentarz