Deutsch in der Arbeit eines Journalisten – spotkanie z red. Bartoszem Wielińskim

Zapraszamy Państwa na drugie już w tym roku spotkanie online w ramach projektu LernRAUM.pl. Tym razem rozmawiać będziemy na temat pracy dziennikarza. Nasze zaproszenie do rozmowy przyjął red. Bartosz Wieliński, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy, zajmujących się m.in. tematyką relacji polsko-niemieckich.

Bartosz Wieliński urodzi się w Katowicach, od 1998 r. pracuje w redakcji „Gazety Wyborczej”.
W latach 2005-2009 był korespondentem w Berlinie. Od 2019 r. pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Najczęściej pisze o Niemczech, dawnych i obecnych. Publikuje też zagranicą, m.in w „New York Times”, „Süddeutsche Zeitung”, „Die Welt”, „El Pais”, „La Repubblica”. Wydał kilka książek, m.in. „Złych Niemców” i „Wojnę lekarzy Hitlera”. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego
i Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych w Katowicach.

Z redaktorem Wielińskim rozmawiać będziemy o jego pracy i o tym jak ocenia współczesne dziennikarstwo. Ponadto zapytamy o to, jak wspomina pracę w Berlinie i jak ocenia bieżącą politykę Niemiec. Nie zabraknie również pytań o język niemiecki: czy znajomość niemieckiego zdeterminowała zainteresowania i kierunki zawodowe, czy wręcz odwrotnie: to one zainicjowały naukę języka niemieckiego.

Moderatorem spotkania będzie niezastąpiony Lucjan Dzumla – Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Spotkanie prowadzone będzie dwujęzycznie: po polsku i po niemiecku.

Zapraszamy już 15.02.2023 r. o godz. 18:00 na profil FB projektu LernRAUM.pl: