Czwarte szkolenie w ramach programu Akademii Młodych Liderów MN już za nami!

Dla uczestniczek i uczestników AkaDeMIi był to kolejny intensywny weekend. Tym razem zawitaliśmy w Opolu i Krzyżowej.

W piątek szkolenie rozpoczęło się od warsztatu dotyczącego teorii wpływu społecznego, który poprowadził dla nas Tomasz Grzyb. Podczas prezentacji udało nam się odpowiedzieć na pytanie, na czym polega mechanizm wpływu społecznego oraz jak skutecznie bronić się przed takimi technikami.

Drugi dzień szkolenia obfitował w inspirujące spotkania i warsztaty, gdyż kolejnym punktem programu był wyjazd do Krzyżowej. Mieliśmy okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym z gośćmi z Niemiec i Polski, podczas którego mogliśmy spojrzeć na dwie różne perspektywy w relacjach między Polską a Niemcami. Debata z Dietmarem Nietanem, koordynatorem niemieckiego MSZ ds. niemiecko-polskiej współpracy międzyspołecznej i przygranicznej oraz Konsulem Generalnym Martinem Kremer była okazją do tego, aby porozmawiać o współpracy polsko-niemieckiej. Oprócz owocnych rozmów mogliśmy poznać i spędzić czas z tegorocznymi uczestnikami Konferencji Młodzieżowej, którzy również z nami pochylili się nad zagadnieniem współpracy polsko-niemieckiej.

Dobrze sprecyzowany cel to początek sukcesu. Nad tematem wartości w rozwoju lidera pochyliliśmy się w ostatni dzień szkolenia. Pod okiem doświadczonej trenerki Anny Rutkowskiej pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat systemu wartości i zaplanowaliśmy własny plan na rozwój, sukces zaczynając od tego co chcemy osiągnąć.

To był kolejny intensywny, ale bardzo udany weekend. Choć przed nami ostatnie szkolenie w ramach programu Akademii Młodych Liderów MN to my jeszcze nie mówimy koniec naszej szkoleniowej przygodzie!