Logo DWPN

dr Hans-Gert Pöttering gościem DWPN!
Add to favouritesZapraszamy wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim, dnia 25 kwietnia o godz. 17.00 w Opolu, na spotkanie dyskusyjne z dr Hansem-Gertem Pötteringiem, byłym Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

„Wielokulturowość dziedzictwem i wyzwaniem zjednoczonej Europy”

spotkanie dyskusyjne z dr. Hansem-Gertem Pötteringiem,

byłym Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego

25 kwietnia 2016 (poniedziałek), godz. 17.00

Biblioteka Caritas, ul. Szpitalna 7a, 45-100 Opole

 

 

W obliczu dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości europejskiej, warto zastanowić się nad miejscem mniejszości narodowych i etnicznych, w tym mniejszości niemieckiej na aktualnej mapie kulturowo-społecznej Europy. Czy wielokulturość dalej pojmowana jest jako bogactwo, i elementarne dziedzictwo wszystkich mieszkańców starego kontynentu? Jak kształtują się perspektywy unijnej polityki względem mniejszości narodowych i etnicznych? Czy potrzeba nam redefinicji pojęć, które również żywotnie dotykają mniejszość niemiecką w Polsce, jak: „integracja" a "asymilacja”? Na te i wiele innych pytań będziemy starali się odpowiedzieć podczas spotkania dyskusyjnego z dr. Hansem-Gertem Pötteringiem, 25 kwietnia 2016 w Opolu.

 Dr Hans Gert-Pöttering to niemiecki polityk, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, od 2009 roku Przewodniczący Fundacji Konrada Adenaura, odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim RP.

Spotkanie moderować będzie Waldemar Gielzok, Prezes Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki. W załączeniu znajdą Państwo program spotkania. Wstęp wolny, lecz liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia mailem lub telefonicznie do dnia 22 kwietnia 2016.« zurückKONTAKT INFO

Beata Woźniak

tel. 77 40 25 10577 40 25 105

faks: 77 40 25 115

e-mail: beata.wozniak@haus.pl

DOWNLOAD

program[.doc]

UNTERSTÜTZER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

 

 

 

Centralna Biblioteka Caritas w Opolu