Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDebata z cyklu "Quo vadis, Europo?" Tematem spotkania będzie prezydencja Niemiec w UE oraz dialog polsko-niemiecki.


"Przewodnictwo Niemiec w UE a dialog Polsko-Niemiecki"
Debata z cyklu "Quo vadis, Europo?"

15 grudnia 2006 roku, godz.11.00
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej ul. Rybnicka 27, Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na cykl debat, podczas których będziemy omawiać - wraz z zaproszonymi ekspertami - najbardziej aktualne problemy dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, możliwe rozwiązania i kierunki jej rozwoju. Zaproszeni eksperci ds. unijnych, eurodeputowani i europeiści postarają się podzielić z Państwem jak największą wiedzą dotyczącą omawianych podczas debat problemów i odpowiedzieć na szereg pytań związanych z przyszłością Unii Europejskiej. Będzie to też okazja do tego, by politycy i eksperci ds. UE poznali pytania nurtujące Europejczyków, przez co debata każdorazowo stanie się platformą dialogu - i tym samym wpisze się w priorytetowy plan przyjęty przez Komisję Europejską: 3xD (demokracja, debata, dialog). Spotkania kierujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego i opolskiego, którzy angażują się na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i dalszej integracji Polski z Unią Europejską.

Najbliższa i ostatnia już w tym roku debata poświecona będzie problematyce dialogu polsko-niemieckiego w kontekście objęcia przez Niemcy przewodnictwa w Unii Europejskiej od stycznia 2007 roku.

W debacie udział wezmą:

dr hab. Piotr Albiński - kierownik organizacyjny, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Hubert Knirsch - radca ambasady Republiki Federalnej Niemiec, kierownik Wydziału Politycznego

Krzysztof Załucki - pracownik naukowy Katedry Prawa Międzynarodowego i Europejskiego, Uniwersytet Wrocławski

dr Sebastian Płóciennik - pracownik naukowy Centrum im. Willy Brandta we Wrocławiu

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o potwierdzenie lub zgłoszenie chęci uczestnictwa - drogą mailową lub telefonicznie.« wsteczKONTAKT
Jacek Bugajski, Dom
Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 032 232 49 02 wew. 120, fax 032 232 49 01,
e-mail: eu@haus.pl

PARTNERZY

Samorząd Miasta Gliwice,

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej,

Polska Fundacja im. Roberta Schumana

 

Patronat medialny: Nowiny
Gliwickie, Radio Plus