Logo DWPN 1%

Konferencji nt. (Nie)równe szanse edukacyjne?
Dodaj do ulubionychMiło nam zaprosić Państwa na konferencję poświęconą problematyce nauczania dzieci o zróżnicowanym statusie społecznym, która odbędzie się w dniu 13 grudnia br. w siedzibie Domu Współpracy w Gliwicach. Partnerem projektu jest Fundacja im. F. Eberta. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas konferencji pragniemy poruszyć problem edukacji dzieci o relatywnie niskim statusie społecznym. Zamierzamy przedstawić czynniki utrudniające proces ich nauczania, a także wspólnie zastanowić się nad przyczynami nierównych szans w zdobywaniu wiedzy w nauczaniu wczesnoszkolnym. Cykl seminaryjny bazować będzie na prezentacji badań terenowych przeprowadzonych przez socjologów m.in. w Gliwicach. Mamy nadzieję, że połączenie wiedzy teoretycznej z doświadczeniami lokalnych środowisk okaże się dla Państwa
interesujące.
Po części teoretycznej odbędą się warsztaty, oparte na metodach i technikach efektywnego podejścia pedagogicznego w nauczaniu dzieci w klasie o zróżnicowanym pochodzeniu społecznym.

Serdecznie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, pragnących stale podwyższać swoje kwalifikacje i gromadzić doświadczenia potrzebne w pracy z dziećmi, do udziału w konferencji oraz darmowych warsztatach poświęconych problematyce skutecznej edukacji dzieci o tzw. niższym statusie społecznym. Podczas konferencji przewidujemy także poczęstunek dla wszystkich gości.

Konferencja rozpocznie się 13 grudnia br., o godz. 10:30 w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Warsztaty odbędą się bezpośrednio po części seminaryjnej, o godz. 15:00.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w module: konferencja lub konferencja + warsztat do dnia 12 grudnia br. W przypadku dalszych pytań pozostaje Państwa dyspozycji asystentka projektu, p. Agata Nosiła, tel. (032) 232 49 02 wew. 120, fax. 232 49 01; e-mail: mlodziez@haus.pl Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice.« wsteczDO POBRANIA

Program konferencji

PARTNERZY

Fundacja im. Friedricha Eberta

Konferencja organizowana przez uczestniczki i uczestników Akademii Młodych Liderek i Liderów, w ramach projektu "Festiwal Umiejętności Kulturalno-Społecznych FUKS"