Logo DWPN 1%

"Europejskich Dni Tolerancji na Śląsku"
Dodaj do ulubionychUWAGA: Termin nadsyłania zgłoszeń udziału w Europejskich Dniach Tolerancji został przedłużony do 4 grudnia br.

"Europejskie Dniach Tolerancji" odbędą się w dniach 5 - 7 grudnia br. w Gliwicach, Katowicach oraz Tarnowskich Górach. Na program złożą się wykłady, warsztaty edukacyjne i spotkania zarówno z dziennikarzami, pracownikami uczelni wyższych, jak i trenerami organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką tolerancji, równouprawnienia, praw człowieka, dyskryminacji oraz wielokulturowości.

Pierwszy dzień - odbywający się w całości w Gliwicach - poświęcony będzie mniejszościom narodowym oraz religijnym. Drugiego dnia w Katowicach i Gliwicach poruszone zostaną tematy praw kobiet i mniejszości obyczajowych, natomiast trzeci dzień upłynie w Tarnowskich Górach i Gliwicach pod hasłem edukacji dla tolerancji oraz wielokulturowości.

Wieczorną część "Europejskich Dni Tolerancji na Śląsku" wypełni program kulturalny, na który składają się pokazy filmów* w Gliwicach oraz koncert w Tarnowskich Górach.

Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy m.in. przedstawicielki i przedstawicieli Amnesty International, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Stowarzyszenia Kobiet Konsola, grupy nieformalnej Ulica Siostrzana, Stowarzyszenia Silesia Nostra, Kampanii Przeciw Homofobii oraz Śląskiej Strefy Gender.

Szczegółowe informacje oraz program imprezy znajdują się poniżej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w projekcie. Z powodu ograniczonej liczby miejsc, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia i pisemne (fax, e-mail) potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach i seminariach do dnia 4 grudnia br.

Udział w każdej części projektu - w tym w projekcjach filmowych i koncercie - jest bezpłatny.

* Filmy zostały udostępnione przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Stowarzyszenie Kobiet Konsola« wsteczKONTAKT
Anna Antoniak-Tannenberg / Marzena Karch,
tel.: (032) 232-49-02, fax.: (032) 232-49-01, e-mail: anna.antoniak@haus.pl lub eu@haus.pl

DO POBRANIA

Program

Formularz zgłoszeniowy

PARTNERZY

Samorząd Miasta GliwiceProjekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

Gefördert aus Mitteln der Stiftung für
deutsch-polnische Zusammenarbeit

 

Współpraca organizacyjna:

Tarnogórska Fundacja Kultury
Stowarzyszenie Kobiet Konsola

 

Patroni medialni:
Radio Plus

Nowiny Gliwickie
Gwarek