Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Emigracja zarobkowa -szansa czy zagrożenie?" Debata z cyklu "Quo vadis, Europo?"


24 listopada 2006 roku godz.11.00 -
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Rybnicka 27, Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na cykl debat, podczas których będziemy omawiać - wraz z zaproszonymi ekspertami - najbardziej aktualne problemy dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, możliwe rozwiązania i kierunki jej rozwoju. Zaproszeni eksperci ds. unijnych, eurodeputowani i europeiści postarają się podzielić z Państwem jak największą wiedzą dotyczącą omawianych podczas debat problemów i odpowiedzieć na szereg pytań związanych z przyszłością Unii Europejskiej. Będzie to też okazja do tego, by politycy i eksperci ds. UE poznali pytania nurtujące Europejczyków, przez co debata każdorazowo stanie się platformą dialogu - i tym samym wpisze się w priorytetowy plan przyjęty przez Komisję Europejską: 3xD (demokracja, debata, dialog).

Spotkania kierujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego i opolskiego, którzy angażują się na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i dalszej integracji Polski z Unią Europejską.

Najbliższa debata poświecona będzie problematyce emigracji zarobkowej młodych Polaków.

W debacie udział wezmą:

Dr Izabela Grabowska-Lusińska - Ośrodek Badań nad Migracjami. Wydział Nauk Ekonomicznych. Uniwersytet Warszawski

Aleksandra Klich - Gazeta Wyborcza

Mirosław Bieniecki - Instytut Spraw Publicznych

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o potwierdzenie lub zgłoszenie chęci uczestnictwa - drogą mailową lub telefonicznie.

Kontakt: Jacek Bugajski, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 032 232 49 02 wew. 120, fax 032 232 49 01, e-mail: eu@haus.pl

Partnerzy projektu: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorząd Miasta Gliwice, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

Patronat medialny: Nowiny Gliwickie, Radio Plus« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej