Logo DWPN 1%

Debata z cyklu "Quo vadis, Europo?"
Dodaj do ulubionych"Polska w strefie euro - perspektywa konieczna czy możliwa?"
Debata z cyklu "Quo vadis, Europo?"

20 października 2006 roku

godz.11.00 - Wyższa Szkoła Marketingu i Zarządzania
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
godz. 15.00 - Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej ul. Rybnicka 27, Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na cykl debat, podczas których będziemy omawiać - wraz z zaproszonymi ekspertami - najbardziej aktualne problemy dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, możliwe rozwiązania i kierunki jej rozwoju. Zaproszeni eksperci ds. unijnych, eurodeputowani i europeiści postarają się podzielić z Państwem jak największą wiedzą dotyczącą omawianych podczas debat problemów i odpowiedzieć na szereg pytań związanych z przyszłością Unii Europejskiej.

Będzie to też okazja do tego, by politycy i eksperci ds. UE poznali pytania nurtujące Europejczyków, przez co debata każdorazowo stanie się platformą dialogu - i tym samym wpisze się w priorytetowy plan przyjęty przez Komisję Europejską: 3xD (demokracja, debata, dialog).

Spotkania kierujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego i opolskiego, którzy angażują się na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i dalszej integracji Polski z Unią Europejską.

Najbliższa debata organizowana we współpracy z Agencją Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu poświecona będzie perspektywie wejścia Polski do strefy euro.

W debacie udział wezmą:
prof. Hanns-Dieter Jacobsen, dyrektor projektu badawczego "Rozszerzenie Euro na Wschód", Wolny Uniwersytet w Berlinie
dr Heinrich Machowski, pracownik naukowy Niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką
prof. Marek Pliszkiewicz, dyrektor Centrum Badań i Studiów Europejskich Akademii Ekonomicznej w Katowicach
Tadeusz Płachecki, doradca finansowyprzedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga (wystosowano zaproszenie)

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o potwierdzenie lub zgłoszenie chęci uczestnictwa - drogą mailową lub telefonicznie.« wsteczKONTAKT
Jacek Bugajski, Dom Współpracy
Polsko-Niemieckiej, tel. 032 232 49 02 wew. 120, fax 032 232 49 01, e-mail: eu@haus.pl

PARTNERZY
 

Partnerzy projektu: Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorząd Miasta Gliwice, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

Patronat medialny: Nowiny Gliwickie, Radio Plus oraz Kurier Miejski