Logo DWPN 1%

"Wejdź w sieć"
Dodaj do ulubionychFundacja Feminoteka, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Śląska Strefa Gender zapraszają do udziału w projekcie "Wejdź w sieć", realizowanym ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W ramach projektu W dniach 23-24 września br. w Gliwicach odbędą się warsztaty z zakresu tworzenia stron internetowych dla kobiet działających w organizacjach pozarządowych / grupach nieformalnych lub współpracujących z nimi.

Warsztaty odbywać się będą w Warszawie i Gliwicach. Prowadzone będę przez specjalistkę, która w sposób przyjazny i atrakcyjny przekaże wiedzę na temat tworzenia stron www. Uczestniczki otrzymają także manual - podręcznik z tworzenia stron www w formie papierowej oraz niezbędne do tworzenia stron www programy. Dzięki udziałowi w warsztatach uczestniczki będą mogły samodzielnie stworzyć prostą stronę internetową lub obsługiwać już istniejącą stronę swojej organizacji.

Zakres tematyczny warsztatów "Wejdź w sieć":

  • jak powinna wyglądać dobra strona WWW
  • od czego zacząć (plan strony, przygotowanie materiałów, grafik, zdjęć i tekstów)
  • jak opracować konspekt własnej strony WWW
  • podstawy języka html
  • obsługa niezbędnych programów do tworzenia stron www, służące do połączenia z serwerem, tworzenia css, tworzenia prostej grafiki (pajaczek, ftp, photosop, style lite)
  • jak zamieścić stronę na serwerze
  • jak wykorzystywać istniejące opensourcowe cms-y (mechanizmy służące do zarządzania serwisami www)
  • jak rozreklamować swoją organizację w sieci

Warsztaty w Gliwicach odbędą się w dniach 23-24 września br. w sali komputerowej Biura Szkoleń "Partner" przy ul. Wieczorka 22. Rozpoczęcie warsztatów przewidujemy na godz. 10:00, zakończenie ok. 17:00.

Czas trwania: 12 godzin

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest podstawowa znajomość komputera i korzystania z internetu oraz przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 20 września br. faxem (32) 232 49 01 lub na adres e-mail: gender@gender.pl. Prosimy, by zgłoszenie zostało potwierdzone przez organizację, z którą współpracuje lub w której pracuje osoba zgłoszona (pieczątka, podpis dyrektora/ dyrektorki).

Liczba miejsc ograniczona.« wsteczKONTAKT
Małgorzata Jonczy,

tel. (32) 232 49 02 wew. 114,

tel. kom. 0 501 522 934,

e-mail: gender@gender.pl.