Logo DWPN 1%

"Zasypani" Tomasza Ray'a Teatru Eko Studio z Opola
Dodaj do ulubionych3 czerwca 2006 r. w Opolu odbyła się prapremiera sztuki "Zasypani" autorstwa Tomasza Raya w reżyserii spiritus movens opolskiego Teatru Eko Studio Andrzeja Czernika - nie tylko reżysera, ale również aktora i animatora życia kulturalnego Opola. Prezentacje spektaklu miały miejsce: 7, 8 i 9 czerwca 2006 r.. Sezon artystyczny 2005/2006 Teatr Eko Studio zakończy 19 czerwca wystawieniem "Zasypanych".

W nowym sezonie artystycznym 2006/2007 Teatr Eko Studio planuje kolejne spektakle, o których będziemy Państwa informować.

Spektakl miał miejsce w nowej opolskiej siedzibie Teatru Eko Studio - na ul. Duboisa 1. W rolach głównych: znany z desek Teatru im. Jana Kochanowskiego Leszek Malec oraz Norbert Kaczorowski, aktor Teatru Nowego w Zabrzu.

Współproducentem nowego spektaklu jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej dzięki finansowemu wsparciu ze strony Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Tekst "Zasypanych" traktuje o przymusowym spotkaniu żołnierza niemieckiego i polskiego, obrazuje dramat dwóch ludzkich egzystencji rzuconych w wir wydarzeń, na które nie mieli wpływu i których tak naprawdę nigdy nie chcieli. Czy można odnaleźć swoje człowieczeństwo spoglądając w oczy wroga? Jak podobni, jak różni są "wrogowie"? Dwóch ludzi, których losy w dramatyczny sposób splotła historia, i którzy przechodzą próbę swego człowieczeństwa: przezwyciężenie samego siebie, wzajemnej nienawiści i nieufności. Wiele pytań zadaje czytelnikowi Tomasz Ray, na wiele pytań będzie musiał odpowiedź znaleźć widz spektaklu reżyserowanego przez Andrzeja Czernika.

Wystawienie dramatu Tomasz Raya na górnośląskiej scenie stanowi doskonałą okazję do tego, aby skonfrontować widzów z perspektywami oraz uwarunkowaniami międzyludzkiego dialogu, który sięga poza granice etnicznej, narodowej, kulturowej oraz politycznej tożsamości. Z tego powodu kierujemy nasz spektakl do wszystkich mieszkańców Górnego Śląska. Porozumienie oraz przezwyciężenie stereotypów i uprzedzeń są możliwe tylko wtedy, gdy dwie strony aktywnie szukają pomostu dla wzajemnego dialogu.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej poprzez wspieranie artystycznych projektów, które mają coś ważnego do opowiedzenia o losach regionu, wypełnia swoją misję: wywoływanie intelektualnego i emocjonalnego fermentu w sercach i umysłach młodych elit na Górnym Śląsku, które potrafią czerpać naukę i siłę tożsamosci ze wspólnej przeszłości.

"Rajmund i Julka", "Cholonek", a teraz "Zasypani" to ważne głosy w toczącej się na Górnym Śląsku dyskusji nad wczorajszą, dzisiejszą i jutrzejszą tożsamością jego mieszkańców. Dyskusji, do której zapraszamy wszystkich.

Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia "Zasypanych". Spektakle przewidziane jeszcze w tym sezonie artystycznym: 7, 8 i 9 czerwca 2006 r.

Bilety w cenie: 30 zł (bilety normalne) i 20 zł (bilety dla uczniów, studentów, emerytów/rencistów), do nabycia w Klubie Artysty oraz w kawiarni Pod Arkadami w Opolu.  

Rezerwacja: (077) 474 30 21, 455 08 65

Więcej informacji: Beata Woźniak, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, tel.: (077) 40 25 105, fax.: (077) 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej