Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPrzygotowanie multiplikatorów do pracy z młodzieżą w regionie wielokulturowym w oparciu o twórczość i postać Horsta Bienka


W Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej odbyły się w dniach 27-28 lutego 2009 roku
warsztaty dla nauczycieli


"Przygotowanie multiplikatorów do pracy z młodzieżą w regionie wielokulturowym w oparciu o twórczość i postać Horsta Bienka".

Warsztaty miały postać dwudniowego szkolenia; zaproszeni przez nas profesjonalni trenerzy przekazali Uczestnikom wiedzę z zakresu metodyki nauczania wielokulturowego oraz praktyczne umiejętności skutecznego wykorzystania tej wiedzy w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć lekcyjnych (j. polski, j. niemiecki, historia, nauczanie o regionie i inne). Warsztaty zostały przeprowadzone w odniesieniu do twórczości Horsta Bienka i życiorysu samego autora, które, w naszym przekonaniu, mogą stać się źródłem inspiracji i wielu ciekawych pomysłów na przeprowadzenie projektów edukacyjnych dla młodzieży, z jaką Państwo pracujecie.

W wielokulturowym regionie, jakim jest Górny Śląsk, niewątpliwą wartością jest nauczanie i wychowanie młodzieży w duchu tolerancji i współpracy. Proponowane przez DWPN warsztaty mały na celu przedstawienie Górnego Śląska jako istotnego, międzykulturowego miejsca w Europie oraz wskazanie bogactwa elementów regionalnych, które mogą być włączone w proces przygotowania i przeprowadzania zajęć lekcyjnych na różnych poziomach edukacji.

Kontakt w sprawie warsztatów: Natalia Niczke, asystentka projektów, tel.: 32/232 49 02; fax: 32/232 49 01; e-mail: haus@haus.pl

Partner projektu:« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej