Logo DWPN 1%

MIASTA DEMOKRATYCZNE
Dodaj do ulubionych



Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zapraszają młodzież z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w warsztatach pt.: „Miasta demokratyczne”.

 

Zapraszamy uczniów w wieku 15-19 lat z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w warsztatach, na których będą mogli rozwinąć własny koncept nowoczesnego europejskiego miasta. Młodzież pozna zasady działania miasta nie tylko w formie teoretycznej, ale również praktycznie wcielając się w przedstawicieli różnych grup (prezydenta i rady miasta, mieszkańców, mniejszości narodowe/etniczne/kulturowe itp.) i walcząc o swoje prawa i racje. Pod czujnym okiem trenera uczniowie będą mieli możliwość do dyskusji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych, tak, aby powstało nowe miasto, gdzie wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni. Bo zgodnie ze słowami Jana Nowaka-Jeziorańskiego „Nie ma demokracji bez udziału obywateli”.

Warsztaty przeznaczone są dla wybranych szkół, na terenie województwa śląskiego i opolskiego, które zbiorą 30 osobowe grupy!

Formularz dostępny pod adresem: https://tiny.pl/tlvnm


lub pod kodem QR:

 

 

 

 

 

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 listopada 2019 r.

Planowany termin realizacji projektu: listopad – grudzień 2019 r.



« wstecz



KONTAKT

Anna Suchan
tel. 32 230 60 18
e-mail: anna.suchan@haus.pl

Formularz dostępny pod adresem:
https://tiny.pl/tlvnm

PARTNERZY