Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Przygotowanie multiplikatorów do pracy z młodzieżą w regionie wielokulturowym w oparciu o twórczość i postać Horsta Bienka"


Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Goethego w Krakowie
zapraszają do udziału w warsztatach dla nauczycieli
pt.:

"Przygotowanie multiplikatorów do pracy z młodzieżą w regionie wielokulturowym w oparciu o twórczość i postać Horsta Bienka".

Warsztaty będą miały postać dwudniowego szkolenia; zaproszeni przez nas profesjonalni trenerzy przekażą Państwu wiedzę z zakresu metodyki nauczania wielokulturowego oraz praktyczne umiejętności skutecznego wykorzystania tej wiedzy w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć lekcyjnych (j. polski, j. niemiecki, historia, nauczanie o regionie i inne). Warsztaty przeprowadzone zostaną w odniesieniu do twórczości Horsta Bienka i życiorysu samego autora, które, w naszym przekonaniu, mogą stać się źródłem inspiracji i wielu ciekawych pomysłów na przeprowadzenie projektów edukacyjnych dla młodzieży, z jaką Państwo pracujecie.

W wielokulturowym regionie, jakim jest Górny Śląsk, niewątpliwą wartością jest nauczanie i wychowanie młodzieży w duchu tolerancji i współpracy. Proponowane przez DWPN warsztaty mają na celu przedstawienie Górnego Śląska jako istotnego, międzykulturowego miejsca w Europie oraz wskazanie bogactwa elementów regionalnych, które mogą być włączone w proces przygotowania i przeprowadzania zajęć lekcyjnych na różnych poziomach edukacji.

Uczestnictwo w warsztaty jest nieodpłatne; uczestnicy warsztatów otrzymają potwierdzenie wzięcia udziału w szkoleniu.

Tutaj znajdziecie Państwo:

  1. Program warsztatów;
  2. Kartę potwierdzenia uczestnictwa, którą prosimy wypełnić i przesłać najpóźniej do dnia 20 lutego br. na adres widniejący na karcie.

W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z p. Natalią Niczke, asystentką projektów, tel: 032/ 2324902, fax: 032/ 2324901; e-mail: haus@poczta.pl

 

Partner projektu:« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej