Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPamięci wybitnego GLIWICZANINA - uroczystości z okazji 15 rocznicy śmierci HORSTA BIENKA
Pamięci wybitnego GLIWICZANINA - uroczystości z okazji 15 rocznicy śmierci HORSTA BIENKA połączone z wręczeniem nagrody im. Horsta Bienka przyznawanej w Gliwicach przez Bawarską Akademię Sztuk Pięknych w Monachium.

W dniach 30 listopada - 3 grudnia 2005 r., w Gliwicach odbyły się uroczystości związane z 15 rocznicą śmierci Horsta Bienka. W ramach uroczystości, po raz pierwszy w Polsce a zarazem w rodzinnym mieście pisarza zostanie wręczona nagroda im. Horsta Bienka przyznawana przez Bawarską Akademię Sztuk Pięknych w Monachium. W tym roku nagroda główna został przyznana dr. Alfredowi Kolleritschowi, natomiast nagroda stypendialna trafiła do Anji Utler.

Uroczystości zorganizował Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Samorządem Miasta Gliwice oraz Bawarską Akademią Sztuk Pięknych w Monachium. Współorganizorami tego ważnego wydarzenia kulturalnego - zarówno dla naszego miasta, jak i polskiego oraz niemieckiego świata kultury - były także inne instytucje kulturalne Gliwic: Muzeum w Gliwicach, Kino "Bajka" w Gliwicach oraz Gliwicki Teatr Muzyczny.

Program uroczystości (MS Word - 869kb)

Spot radiowy (MP3 - 969kb)

 

Organizator:

 

Partnerzy projektu:

 
 

 

Patroni medialni:

 

Projekt finansowany przez:


Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
 

Projekt realizowany w ramach Roku Polsko-Niemieckiego:« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej