Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWystawa „Słowa, moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990” w Gliwicach


Z przyjemnością informujemy, iż do 31 stycznia 2016 r. w Stacji Artystycznej w Gliwicach prezentowana jest wystawa Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pt. Słowa, moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990”.

Wystawę przygotowała Bawarska Akademia Sztuk Pięknych w Monachium, w której Horst Bienek przez wiele lat był dyrektorem sekcji literackiej. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przetłumaczył ją na język polski i zaprezentował górnośląskiej publiczności. Ma ona charakter objazdowy i zaprezentowano ją już w wielu miejscowościach. Głównym zamiarem wystawy "Słowa, moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990" jest nie tylko przybliżenie postaci słynnego gliwickiego pisarza, ale również szerzenie porozumienia miedzy Polską a Niemcami. Prezentowana wystawa była pierwszym tego typu przedsięwzięciem dotyczącym życia i twórczości Horsta Bienka.

Wystawę można zwiedzać do 31 stycznia 2016 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych dwujęzycznych, edukacyjno-historycznych wystaw o tematyce regionalnej.

Nasze wystawy dotykają zarazem tematów aktualnych, jak i historycznych, regionalnych, jak i międzynarodowych, łączą kulturę, politykę i sport, indywidualne historie życia i losy narodów w kontekście europejskim.

Wszystkie wystawy można BEZPŁATNIE wypożyczyć. Więcej informacji w zakładce WYSTAWY.

 

Serdecznie zapraszamy!« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej