Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWieczór muzyczno-literacki w Gliwicach z okazji zakończenia Roku Horsta Bienka


W dniu 7 grudnia br. o godz. 17:00 zapraszamy do Stacji Artystycznej w Gliwicach na wieczór literacko-muzyczny z okazji zakończenia Roku Horsta Bienka. Przypomnimy wybrane fragmenty „Podróży w krainę dzieciństwa” – w interpretacji znamienitych gliwiczan, natomiast laureaci konkursu „Poszukujemy nowego Horsta Bienka” przedstawią swoje nagrodzone prace.

 

 

 

 

 

Wieczór muzyczno-literacki
z okazji zakończenia Roku Horsta Bienka
7 grudnia (poniedziałek) 2015 r. o godz. 17.00
Stacja Artystyczna w Gliwicach
Rynek 4, Gliwice

 

Przywiozłem ze sobą kawałek czarnego węgla z gliwickiej ziemi. Przywiozłem różaniec z Góry św. Anny. Przywiozłem małego posrebrzanego lwa, na wzór „Śpiącego lwa” Kalide’a w Parku Miejskim. Czasami biorę te przedmioty do ręki, kawałek węgla, różaniec, lwa.

I wspominam.

Horst Bienek „Podróż w krainę dzieciństwa”

 

Przed 25 laty, 7 grudnia 1990 r. zmarł Horst Bienek, autor gliwickiej tetralogii. Chociaż w Gliwicach spędził tylko jedną czwartą swojego życia, to zarówno w Polsce, jak i w Niemczech zawsze już będzie kojarzony z naszym miastem.

Na zakończenie obchodów Roku Horsta Bienka zaprasza serdecznie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulat RFN w Opolu, Stacja Artystyczna oraz Urząd Miasta Gliwice. Pragniemy przypomnieć wybrane fragmenty „Podróży w krainę dzieciństwa” – w interpretacji znamienitych gliwiczan oraz przedstawicieli instytucji związanych z Gliwicami.

W roku 2015 nasza instytucja podjęła szereg inicjatyw, których celem oraz – jak mamy nadzieję – efektem było przybliżenie postaci pisarza oraz jego twórczości mieszkańcom Gliwic i całego regionu. Jednym z nich był konkurs literacki dla młodzieży „Poszukujemy nowego Horsta Bienka”, w ramach którego gimnazjaliści i licealiści mieli okazję przedstawić swoje refleksje w nawiązaniu do wybranych myśli autora. 7. grudnia br. laureaci konkursu zaprezentują swoje nagrodzone prace. W programie nie zabraknie także akcentów muzycznych w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 3 grudnia br.« wsteczKONTAKT
Emilia Socha,
ifa-manager ds. kultury
w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
tel. 32 461 20 70,
e-mail: emilia.socha@haus.pl
PARTNERZY


Konsulat RFN w Opolu


Stacja Artystyczna w Gliwicach


Urząd Miasta Gliwice

Sponsorzy:


www.roza-kwiaty.pl