Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychHorst Bienek prywatnie i rodzinnie - rozmowa z siostrzenicą pisarza Hannelore Melder


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na kolejne wydarzenie w cyklu HAUSbesuche-Spotkania DOMowe – rozmowa z Hannelore Melder, siostrzenicą Horsta Bienka. Spotkanie odbędzie się w dniu 31 lipca o godz. 17:00 i jest to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć jaki naprawdę był, jak żył i za czym tęsknił.

 

 

 

 

 

 

HAUSbesuche-Spotkania DOMowe
Polska i niemiecka kultura w dialogu
Rozmowa z Hannelore Melder, siostrzenicą Horsta Bienka
Moderacja: Dawid Smolorz
31 lipca (piątek) 2015 br. o godz. 17:00
Stacja Artystyczna na Rynku 4, Gliwice

Horst Bienek, urodzony w 1930 roku, był gliwickim pisarzem i reżyserem, który w swoich dziełach opisywał nie tylko miasto, lecz również historię Górnego Śląska. Po wysiedleniu w wieku 16 lat zamieszkał w Poczdamie, gdzie początkowo wspierany był przez Bertolda Brechta. Po publikacji kilku wierszy został aresztowany i wysłany do gułagu za „antyradziecką nagonkę”. Po czterech latach został uwolniony i wyjechał do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie początkowo pracował dla niemieckiego radia. Następnie został kierownikiem wydziału literatury na bawarskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pierwsza Polka oraz inne dzieła wskazują na jego przywiązanie do ojczyzny, które przekraczało wszystkich granice.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia do 31 lipca (haus@haus.pl lub 32 461 20 70). Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim z polskim tłumaczeniem.« wsteczKONTAKT
haus@haus.pl
32 461 20 70
PARTNERZY
Partnerzy:


Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu/Konsulat RFN w OpoluStacja Artystyczna na Rynku w GliwicachMiasto Gliwice