Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPoszukujemy nowego Horsta Bienka – III edycja konkursu literackiego


Zainspiruj się jednym z cytatów i zostań nowym Horstem Bienkiem! Już dziś wyślij swoją pracę i zdobądź atrakcyjne nagrody! Czekamy do 15 maja br.!

 

 

 

 

 

 

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Urząd Miasta Gliwice zapraszają do uczestnictwa w trzeciej już edycji konkursu literackiego „Poszukujemy nowego Horsta Bienka”. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie pracy w dowolnej formie literackiej (proza, poezja), której inspiracją będzie jeden z czterech cytatów Horsta Bienka. Zależy nam, aby uczestnicy przelali na papier swoje przemyślenia i uczucia związane z naszym miastem, regionem i własnymi doświadczeniami.

Wybrane cytaty:

„Ja nie czytałem książek, ja w nich żyłem”

„Tragedia Górnoślązaka polega na tym, że nie jest on Polakiem ani Niemcem, tylko właśnie Górnoślązakiem, i że w każdym wypadku czyni mu się krzywdę, przypisując go Polsce albo Niemcom”

„Nie, nie możemy już powrócić do domu dzieciństwa. Ale to dzieciństwo możemy sobie wyobrazić. Możemy je opisać i w ten sposób zatrzymać. Utracone raje, są prawdziwymi rajami...”

„Granica to jest to, co na człowieku wyciska piętno. Bardzo głęboko, aż do nieświadomości”

Do konkursu zapraszamy młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: 13-15, 16-19.

Termin nadsyłania prac: 15 maja 2015. Prace konkursowe prosimy składać osobiście lub przesyłać na adres Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice.

Konkurs stanowi część obchodów Roku Horsta Bienka organizowanych przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Partnerów.« wsteczKONTAKT
Aleksandra Bernais i Weronika Wiese,
managerki projektów
w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
tel.: 32 461 20 70,
faks: 32 461 20 71,
e-mail: aleksandra.bernais@haus.pl;
weronika.wiese@haus.pl
PARTNERZY

Urząd Miasta Gliwice


Patronat medialny:


TVP Katowice


Radio Silesia - Polecamy!


Nowiny Gliwickie