Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychNiezapomniane wycieczki tematyczne ponownie w Gliwicach!


W ramach obchodów Roku Horsta Bienka zapraszamy wszystkich - od najmłodszych do najstarszych, od największych do najmniejszych - mieszkańców Gliwic i okolic do udziału w bezpłatnej wycieczce "Śladami Horsta Bienka", która odbędzie się 7 maja br. UWAGA: brak wolnych miejsc!

 

 

 

 

 

 

O wycieczce "Śladami Horsta Bienka"

W tym roku mija 85. rocznica urodzin i 25. rocznica śmierci autora "Kroniki górnośląskiej" – Horsta Bienka. Mamy nadzieję, że  ten niezwykły jubileusz będzie dla mieszkańców Gliwic okazją do pogłębienia wiedzy na temat gliwickiego pisarza oraz jego twórczości.
Dla osób poszukujących ciekawych pomysłów spędzenia wolnego czasu przygotowaliśmy w fascynującą i niezwykle barwną podróż do "krainy dzieciństwa" Horsta Bienka. 7 maja br., w czwartkowe przedpołudnie, zapraszamy do udziału w wycieczce "Śladami Horsta Bienka", której to trasa przebiegać będzie wzdłuż miejsc, z którymi pisarz był związany m.in. ulicą, przy której mieszkał w dzieciństwie i która teraz nosi jego imię czy obok budynku, w którym kiedyś mieszkał.

Wycieczki "Śladami Horsta Bienka" to niekonwencjonalny sposób zdobycia wiedzy na temat rodzinnego miasta pisarza i poznania jego historii. Chcemy sprawić, by młodzi ludzie - i nie tylko oni - uważniej spojrzeli na Gliwice jako miasto pogranicza o bogatej historii i dorobku kulturowym, a także przybliżyć im twórczość wybitnego śląskiego pisarza.

Na trasie znajdą się takie miejsca jak: ulica Nowy Świat (dawna Strachwitz-Straße), gdzie mieszkali bohaterowie „Pierwszej polki”, Urząd Miejski (dawny Haus Oberschlesien), Teatr Miejski, Radiostacja Gliwicka, szkoła podstawowa przy ul. Okrzei (Waldschule), cmentarz żydowski, dom Horsta Bienka, Osiedle Robotnicze Huldschinsky’ego – ul. Gajdy lub ul. Lindego.

UWAGA: Wycieczka jest bezpłatna, lecz liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Sposób przemieszczania się: pieszo oraz autokarem. Uwaga! Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 10 uczestników. Przewodnik wycieczki: Dawid Smolorz. Czas trwania: ok. 2 godziny. Czas i miejsce zbiórki: godz. 10:00, Gliwice, Katedra św. Piotra i Pawła (przy wejściu od ul. Ziemowita). Osoby zainteresowane prosimy koniecznie o potwierdzenia uczestnictwa.« wsteczKONTAKT
Aleksandra Bernais,
managerka projektów w
Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej
tel.: 32 461 20 70,
fax: 32 461 20 71,
E-Mail: aleksandra.bernais@haus.pl
PARTNERZY

Urząd Miasta Gliwice


Patronat medialny:


TVP Katowice


Radio Silesia - Polecamy!


Nowiny Gliwickie